Od kolagenu k peptidům
www.krasazdravi.eu/

V roce 2004 se na trhu objevily první produkty s bioaktivním kolagenem. Většina z Vás si pamatuje legendární značku „Collagen Beauty“. Velmi rychle se na našem trhu zabydlela, získávala uznání nejen zákazníků, ale i odborné veřejnosti. V roce 2006 vyhrála jednu z hlavních cen na mezinárodní výstavě „Beauty Expo & Prokos Award Prague“, dále pak sbírala významná ocenění v Ženevě a v Bruselu.

V té době bylo pojmenování „přírodní transdermální živý kolagen“ něčím neobvyklým a ne všichni naše výzkumy přijímali. Čas nám dal však za pravdu. Jistě jste si všimli, že dnes je slovo kolagen běžně používaným pojmem. Reklama se předhání v ujištění, že právě jejich produkt je ten pravý. Zapomínají však na to nejdůležitější … Oni většinou používají hydrolyzát kolagenu (což je mrtvá bílkovina z uvařených hovězích a vepřových kůží), který nemá s naším bioaktivním (bios – živý) kolagenem nic společného.

V tomto článku se o „kolagenu“ moc rozepisovat nebudu. Přeci jenom jsme dnes dál a přirozeným nástupcem mnohaletého vývoje se objevily nové produkty s obsahem „biopeptidového komplexu“.

Co to tedy ten „BIOPEPTIDOVÝ KOMPLEX“ je? Vzniká při procesu extrakce kolagenu, kdy kromě bílkovin, vznikají peptidové řetězce a volné aminokyseliny. Profesor Frydrychowski dokázal tyto biologicky aktivní peptidové řetězce (Oligopeptidy a Polypeptidy) zahustit a zpracovat v jejich neporušené struktuře do Biopeptidového komplexu.

Hlavní úlohou peptidů je usnadnění komunikace mezi kožními buňkami, stimulují se tak přirozené fyziologické procesy. Kosmetické produkty s obsahem peptidů se řadí mezi kosmeceutika, jejich účinnost se pohybuje v rozmezí kosmetologie a farmakologie. Jsou pro náš organismus absolutně bezpečné. Další velkou předností je, že jsou tepelně více odolné.Přínosy peptidů:
Stimulují tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové
Jsou nosiči informací v rozsahu regenerace a nápravy poškození pokožky
Zpomalují aktivitu metaloproteinázů (enzymy způsobující stárnutí)
Zpomalují sekreci interleukinů (zdlouhavé akutní záněty)
Mírní bolest a působení nepříznivých klimatických podmínek
Ovlivňují přenos impulzů mezi nervovými a svalovými buňkami, mírní tak mimické vrásky (botoxový efekt)
Upravují angiogenezi (remodelace či vytváření nových sítí krevních kapilár v poškozené tkáni)
Napravují poškození buněk a zvyšují jejich odolnost
Brání vzniku strií a účinně odstraňují již vzniklé
Stimulují regeneraci pojivové tkáně
Výrazně urychlují hojení ran a mírní následky popálenin způsobené slunečním zářením
Jsou schopné se vstřebávat i z trávicího traktuPeptidy se stále více uplatňují při léčení kožních chorob. Využívá se jejich schopnost stimulovat syntézu bílkovin v kůži. Používají se převážně syntetické peptidy. Z přírodních peptidů jsou to především peptidy získané z rýže, keratinu a sóji. Vysoké náklady výrazně omezují možnost jejich širšího využití v kosmetice a v doplňcích stravy ve vyšších koncentracích.

Peptidy postoupily ne přední pozici „omlazujících prostředků“ Jsou stabilní, nevyžadují žádné nosiče, bez problémů pronikají do míst, kde chceme využít jejich biologickou aktivitu.

V našich produktech je až 100x více peptidů než v produktech jiných značek

 

 

PŘIROZENÉ, DELŠÍ, HUSTŠÍ A NATOČENĚJŠÍ ŘASY

 


Nový revoluční způsob 3D prodloužení řas s trvanlivostí až pět týdnů,již u nás v salonu
725 386 390

 

 

 

Služba pro muže -pětiminutové probarvení šedin

 

Právě jsme pro vás předělali salon,aby jste se u nás cítili lépe a zlepšili jsme naše služby...

Čeká na Vás upravený interier,masážní mycí box a ještě lepší atmosféra.

Těšíme se na vás 

Novinky

Brazilský keratin

  Vlasy a účes dávají každému člověku jeho jedinečný a nenapodobitelný výraz. Pěkně upravený účes je současně ozdoba a estetický výraz našeho duševna, našeho pohledu na svět nebo životní orientace vůbec. Krásné a zdravé vlasy mohou být naší pýchou a radostí. Z těchto důvodů si jistě zaslouží...